Budujemy największe portale medyczne dla lekarzynajnowsze wpisy
Paweł Jurczyński opublikował 05.02.2010 wpis:

Maciej Krasnodębski o Openmedica 2.0

Maciej Krasnodębski – redaktor naczelny Openmedica, opowiada o nowym modelu redakcji, nowych funkcjonalnościach oraz unikalnej możliwość publikacji materiałów na portalach Openmedica dla wszystkich zainteresowanych poprzez Open Editorial Board.

Paweł Jurczyński opublikował 22.12.2009 wpis:

Openmedica 2.0 – po spotkaniu beta

Wsród licznych aktualizacji, które przygotowaliśmy w nowej wersji Openmedica 2.0 prezentujemy te najważniejsze.

openmedica_2_0.001

1. Nowy wygląd

Chcieliśmy aby nowa wersja była bardziej czytelna i łatwa w obsłudze. Duży nacisk położyliśmy na nawigacje oraz eksponowanie aktualizacji na stronie. Zależało nam na możliwości promocji dobrych artykułów i doniesień poprzez sekcję “gorące tematy” –  niezależnie od cyklu aktualizacji redakcji.

Openmedica_1261479244670Zrzut ekranu 2009-12-22 (godz. 12.49.20)

2. Grupy i blogi

W nowej Openmedica każdy może założyć bloga lub grupę dyskusyjną. Najlepsze grupy oraz blogi będą selekcjonowane i promowane na głównych stronach naszych portali specjalistycznych.

Zrzut ekranu 2009-12-22 (godz. 12.51.43)

Zrzut ekranu 2009-12-22 (godz. 12.52.53)

3. Elementy społecznościowe i publikacja treści poprzez Open Editorial Board

Dzięki temu, że kluczem do wszystkich portali jest darmowe konto w Medpass wszystkie aktywności na portalach są połączone z naszym kontem Medpass. Dodanie komentarza pod artykułem, dołączenie do grupy dyskusyjnej lub napisanie artykułu poprzez open editorial board będzie automatycznie identyfikowane z naszym kontem. To od nas zależy jak bardzo szczegółowo uzupełnimy swój profil w Medpass i ile informacji będziemy chcieli pokazać społeczności.

Każdy będzie mógł sprawdzić jakie aktywności na portalach Openmedica wykonują znajomi z naszej listy kontaktowej w Medpass. Na przyład jeśli nasz kolega z listy kontaktowej skomentuje artykuł na kardiolog.pl portal nas o tym powiadomi po zalogowaniu i również będziemy mogli wziąć udział w tej samej dyskusji.

Razem z nową wersją przygotowaliśmy również nową wersje Open Editoral Board czyli systemu do dodawania treści na nasze portale. Mamy nadzieję, że nowa wersja przede wszystkim ułatwi możliwość podzielenia się swoją wiedzą.

Zrzut ekranu 2009-12-22 (godz. 12.56.10)

Zrzut ekranu 2009-12-22 (godz. 12.56.28)

4. News team i nowy format video

W nowej wersji Openmedica TV zaprezentowała nową jakość jeśli chodzi o materiały video. Nowa jakość pod względem merytorycznym (min. wywiady powiązane z bieżącymi wydarzeniami w medycnie) oraz technologicznym (lepsza jakość obrazu video, możliwość oglądania materiałów na pełnym ekranie, szybkie odtwarzenie)

Zrzut ekranu 2009-12-22 (godz. 13.02.35)

5. Nowa poczta

Dla każdego zarejstrowanego lekarza w Medpass udostępnimy możliwość założenia skrzynki e-mail na jednej z naszych domen do wyboru (np. jan.kowalski@kardiolog.pl). Do poczty będzie można zalogować się bezpośrednio poprzez przeglądarkę internetową lub korzystając z dowolnego klienta poczty, a wszystko to używając tego samego loginu i hasła co w systemie Medpass.

Zrzut ekranu 2009-12-22 (godz. 13.04.37)

Czekamy na Wasze komentarze i opinie.

Tagi:
Paweł Jurczyński opublikował 17.11.2009 wpis:

Openmedica 2.0 – już wkrótce nowa odsłona portali specjalistycznych dla lekarzy

Zbliża się koniec roku a z nim premiera nowej odsłony portali Openmedica. Nowa sieć portali różni się od poprzedniej przede wszystkim dostępnością nowych narzędzi, które ułatwiają komunikację pomiędzy lekarzami on-line a ponadto umożliwiają prostą i w pełni samodzielną publikację treści medycznych na naszych portalach.


Które narzędzie nowej wersji Openmedica będzie dla Ciebie najbardziej przydatne ?

Zobacz rezultaty

Loading ... Loading ...


Paweł Jurczyński opublikował 30.10.2009 wpis:

Prof. dr hab. Cezary Szczylik o społeczności lekarzy w internecie

Dziennikarze Openmedica TV poprosili dzisiaj Pana Profesora Szczylika o opinie na temat budowanych przez nas nowych funkcjonalności opartych na rozwiązaniach społecznościowych. Pan Profesor jest entuzjastą takich rozwiązań i dostrzega ważną rolę budowania społeczności lekarzy w internecie. Nowa odsłona Openmedica 2.0 już niedługo!

Paweł Jurczyński opublikował 16.10.2009 wpis:

ESC 2009 – Zobacz relacje Openmedica.tv z Barcelony

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu chyba największą video – relacje w polskim internecie na temat najważniejszego kongresu kardiologicznego na świecie jakim jest ESC.

esc_miniboxW dniach 29 sierpnia – 2 września odbył się w Barcelonie coroczny kongres Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów. Zgromadził on ponad 30 000 delegatów z całego świata, dla których była to okazja do nauki, dyskusji, wymiany poglądów oraz prezentacji wyników najnowszych badań i osiągnięć.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z relacją.